Pożyczki dla zadłużonych z parabanku

Czy pożyczki dla zadłużonych z parabanku są dla nich jedyną możliwością pozyskania finansowania? Dlaczego banki nie pożyczają zadłużonym?

Liczba bezrobotnych i zatrudnionych na umowy śmieciowe maleje w niewielkim tempie i trudno spodziewać się jego zwiększenia. Pożyczki dla zadłużonych i bezrobotnych jak wiadomo, są nieosiągalne w bankach, czy SKOK. Propozycje z instytucji pozabankowych są po prostu dla zadłużonych i bezrobotnych jedyną możliwością sięgnięcia po nawet niewielką pomoc finansową. Taka nawet niewielka szybka pożyczka w wielu sytuacjach jest ostatnią deską ratunku.

Dlaczego banki nie pożyczają zadłużonym?

Pożyczki dla zadłużonych z parabanku nie są alternatywą dla kredytu bankowego, a najzwyczajniej są jedynym źródłem gotówki, po którą można sięgnąć, kiedy zaistnieje taka potrzeba. Banki nawet nie analizują wniosków złożonych przez osoby bezrobotne, które otrzymują automatycznie negatywną decyzję kredytową. Natomiast osoby zadłużone stoją na straconej pozycji z powodu umieszczenia ich danych w jednym lub kilku rejestrach dłużników. Banki przed podjęciem decyzji kredytowej szczegółowo analizują rejestry dłużników i odrzucają wniosek, jeżeli znajdą w nich wpis dotyczący wnioskodawcy.

Jedyna możliwość pożyczenia pieniędzy dla zadłużonych

Parabanki mają pełną świadomość tendencji panujących na rynku i orientują się, że ich propozycja stanowi gratkę dla zadłużonych, którzy będą potrzebowali ekspresowo pożyczyć środki. Firmy oferujące pożyczki dla zadłużonych tworzą niszę produktową, dzięki czemu posiadają stałą grupę odbiorców i Klientów, którymi są zadłużeni oraz bezrobotni. Pożyczki z parabanków są dużo droższe od odpowiedników bankowych stąd trudno oczekiwać na to, że skorzystają z nich osoby „czyste” mające otwarte drzwi do banków.

Jedyną możliwością, że do tego dojdzie, jest to, że osoby niezadłużone zdecydują się na pożyczki z parabanków tylko przez wzgląd na bezzwłoczny dostęp do gotówki. Pożyczkobiorców postępujących w ten sposób jest niestety niedużo i większa część nad szybkość przedkłada nadmierny koszt, jaki trzeba ponieść, sięgając po pożyczkę z parabanku.

Zobacz: porównanie pożyczek ratalnych

Sprawdź również: porównanie chwilówek

Podziel się