Pożyczki bez BIK, KRD, BIG

Dzisiaj na tapecie pożyczki bez BIK, KRD, BIG, czyli podajemy podstawowe informacje o pożyczkach bez sprawdzania w bazach zadłużonych i rejestrach dłużników

W obecnych czasach rynek finansowy ewoluuje bardzo szybko. Pojawia się mnóstwo nowatorskich rozwiązań finansowych i ciekawych produktów. Banki i inne instytucje finansowe cały czas pracują nad zaskoczeniem klientów nowościami, które pozwoliłyby na pozyskanie ich. Ewolucję taką i szybki rozwój branży finansowej możemy obserwować od lat 90.

Od kiedy na naszym rynku dostępne są pożyczki bez KRD, BIG, czy BIK?

Po roku 2000 na rynku finansowym pojawiły się instytucje pozabankowe zwane popularnie parabankami, które wprowadziły do sprzedaży pożyczki bez BIK. Możemy wyróżnić dwa rodzaje takich pożyczek, a mianowicie krótko i długoterminowe. Pożyczki krótkoterminowe z racji tego, że są udzielane na okres maksymalnie do 30 do 45 dni, zyskały przydomek chwilówek. Prócz nich ofertach instytucji pozabankowych znajdziemy również pożyczki długoterminowe, które są udzielane na okres nawet do 24, 36 miesięcy, a nawet dłużej. W naszym kraju największą popularność zdobyły krótkoterminowe pożyczki bez BIK, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

Co sprawia, że pożyczki bez BIG, czy BIG zyskują na popularności?

Popularność tego typu finansowania wzrasta głównie ze względu na to, że banki wpisują do BIK swoich klientów nawet za niewielkie uchybienia w spłacie. Skutkuje to tym, że droga do zaciągnięcia kolejnego kredytu staje się dla nich zamknięta. Parabanki natomiast starają się przejąć tych klientów, oferując im pożyczki bez BIG, KRD, BIK czy ERIF, czyli bez sprawdzania w bazach dłużników. Zatem osoby wpisane do tych rejestrów dłużników chcąc uzyskać finansowanie, kierują swoje kroki do parabanków. Czynią to tym bardziej chętnie, że pożyczki bez KRD, BIK i innych baz są udzielane całkowicie elektronicznie. Cały proces pozyskania finansowania odbywa się przez Internet. Nie zachodzi nawet najmniejsza potrzeba wychodzenia z domu, wszystko można załatwić w domowym zaciszu bez odchodzenia od komputera.

Zobacz również:

Podziel się