Pożyczka hipoteczna – większa gotówka na dowolny cel

Potrzebna ci większa gotówka na dowolny cel? Brałeś może pod uwagę pożyczkę hipoteczną? Dowiedz się, ile można pożyczyć i jaki jest jej koszt w porównaniu do kredytu gotówkowego.

Nie wszystkie marzenia czy też potrzeby można sfinansować z własnych środków, czy chociażby korzystając z kredytu gotówkowego. Nie zawsze marzymy o wycieczce do Grecji, czy Turcji za góra dwa tysiące złotych. Mamy również te większe marzenia, a często potrzeby wymagająca dużo większych nakładów finansowych, takie jak choćby gruntowny remont mieszkania lub domu. Nie chodzi tu rzecz jasna o pomalowanie kilku pokoi, zrobienie kuchni, czy łazienki, ale o kapitalny remont. To kosztowne przedsięwzięcia, które niejednokrotnie ciężko pokryć wspierając się nawet kredytem gotówkowym. Taki właśnie poważniejsze wydatki z powodzeniem sfinansujemy za pomocą pożyczki hipotecznej.

Większa gotówka na dowolny cel

Pożyczka hipoteczna jest znanym od lat produktem bankowym, który jest można powiedzieć połączeniem kredytu hipotecznego z pożyczką gotówkową. W tym wypadku bank pożycza ci środki finansowe pod zabezpieczenie hipoteki twojej nieruchomości. Jako zabezpieczenie dokonywany jest wpis w księdze wieczystej w dziale IV. Bank pożycza ci pieniądze na dowolny cel i nie musisz dokumentować przeznaczenia środków ani sposobu ich wydatkowania. Korzystając z pożyczki hipotecznej można pod zastaw hipoteki mieszkania lub domu pożyczyć do 40% ich wartości. Dzięki temu właśnie można pozyskać większą gotówkę na dowolny cel.

Ile to kosztuje?

Kredyt gotówkowy jest droższy od pożyczki hipotecznej wskutek tego, że nie ma zabezpieczeń. Dlatego też ma wyższe oprocentowanie i jest udzielany na krótszy czas, gdyż maksymalnie do 120 miesięcy. Biorąc kredyt gotówkowy w maksymalnej wysokości, czyli około 120 000 na maksymalny czas 120 miesięcy, otrzymamy ratę miesięczną do spłaty w granicach 1500 zł. To bardzo duże obciążenie dla budżetu domowego szczególnie w dzisiejszych czasach. Natomiast pożyczka hipoteczna jest dużo tańsza dzięki niższemu oprocentowaniu. Bank może zaproponować niższe odsetki z racji tego, że posiada zabezpieczenie pożyczonych nam pieniążków w postaci nasze nieruchomości. Ponadto maksymalny czas spłaty pożyczki hipotecznej sięga nawet 25 lat. Długi okres spłaty i niskie oprocentowanie w konsekwencji daje nam niską radę nawet przy wysokich kwotach pożyczek. Wysokość pożyczki hipotecznej ogranicza jedynie wartość nieruchomości mającej stanowić zabezpieczenie oraz twoja zdolność kredytowa.

Dlatego też, kiedy potrzebujemy większej gotówki na dowolny cel, pożyczka hipoteczna sprawdzi się doskonale jako źródło finansowania różnorodnych potrzeb.

Obecnie można zamówić online poniższe pożyczki hipoteczne

Podziel się