Porównanie pożyczek p2p socjal lending

Pożyczki p2p (Per to Per) z angielska socjal lending w Polsce określane jako społecznościowe są doskonałą alternatywą dla pożyczek pozabankowych zarówno chwilówek, jak i ratalnych oraz dla kredytów gotówkowych. W ich przypadku pożyczasz pieniądze nie od instytucji a od osób fizycznych zwanych inwestorami. Ty decydujesz, ile jesteś skłonny zapłacić inwestorowi za pożyczenie Ci pieniędzy. Dzięki temu ten sposób pożyczania pieniędzy zwykle okazuje się dużo tańszy niż w banku, czy pozabankowej firmie pożyczkowej. Jeżeli chcesz tanio pozyskać środki finansowe, to sprawdź poniższe porównanie pożyczek p2p socjal lending.

Porównaj najciekawsze pożyczki p2p socjal lending online i wybierz najlepszą.

Jak to działa?

Pożyczka p2p jest forma umowy cywilnoprawnej zawieranej pomiędzy dwoma osobami. W umowie tej nie uczestniczą banki ani firmy pożyczkowe, a pomiędzy osobą pożyczającą i z drugiej strony udostępniającą środki finansowe na określonych zasadach. Pożyczki socjal lending można uzyskać poprzez specjalne platformy społecznościowe, które łączą pożyczkobiorców sposobami dyspozycyjny środkami, które mogą pożyczyć. Jako że pożyczki p2p nie podlegają prawnemu nadzorowi, to podmioty umowy ustalają między sobą warunki. Oznacza to ni mniej, ni więcej, tyle że pożyczkobiorca określa ile chce pożyczyć oraz ile jest w stanie za to zapłacić. Z kolei pożyczkodawca albo akceptuję te warunki, albo przedstawia swoje, na jakich jest w stanie udzielić finansowania.

Porównanie pożyczek p2p sposobem na znalezienie ciekawej oferty

W Polsce działa kilka platform oferujących pożyczki socjal lending. To porównanie jednak nie będzie zawierało ich wszystkich, a jedynie najciekawsze propozycje, które są danej chwili dostępne przez internet. Porównanie pożyczek socjal lending ma za zadanie pomóc ci w znalezieniu pożyczki bez poręczycieli z niskim stałym oprocentowaniem oraz bez ukrytych kosztów.

Czy są możliwe pożyczki p2p dla zadłużonych?

Oczywiście, że tak. Założeniem ich jest, by stanowiły alternatywę dla banków, które z reguły odmawiają finansowania klientom niemającym zdolności kredytowej lub/i z negatywną historią kredytową w BIK. Jeżeli masz zaległości finansowe, to nie przekreślają one możliwości otrzymania pożyczki socjal lending na platformie społecznościowej.

Ile kosztują pożyczki social lending?

W tym przypadku koszt zależy głównie od ciebie j twoich zdolności negocjacyjnych. Koszt pożyczki p2p zależy od twoich indywidualnych ustaleń między tobą a inwestorem, który będzie pożyczał ci środki. Trudno jest zatem jednoznacznie określić ich koszt, jednakże należy przyjąć, że są zbliżone do bankowego, a zwykle jest on od niego sporo niższy.

Zobacz również:

Podziel się