Porównanie internetowych kont oszczędnościowych

Sprawdź porównanie internetowych kont oszczędnościowych. Porównaj wybrane najlepsze konta oszczędnościowe i otwórz najwyżej oprocentowane.

Skoro się tutaj znalazłeś, to zapewne szukasz najlepszego internetowego konta oszczędnościowego. Takie konto nie stanowi konkurencji dla lokat bankowych z racji niższego oprocentowania, ale przynajmniej w początkowym okresie oszczędzania jest ciekawą alternatywą. Chcesz się dowiedzieć jaki rachunek oszczędnościowy wybrać tak, aby efektywnie pomnażać odkładane środki? Jeżeli tak to sprawdź poniższe aktualne porównanie internetowych kont oszczędnościowych.

Na co zwracać uwagę wybierając internetowe rachunek oszczędnościowy?

Musisz zwrócić uwagę na kilka ważnych kryteriów takich jak na przykład:

  • Wysokość oprocentowania środków
  • Opłata za prowadzenie konta
  • Częstotliwość kapitalizacji odsetek
  • Ewentualne dodatkowe koszty.

Porównaj najlepsze konta oszczędnościowe

Czym jest konto oszczędnościowe?

Jest ono ciekawym połączeniem konta osobistego z lokatą, które dzięki podwyższonemu oprocentowaniu ułatwia oszczędzanie oraz pomnożenie gromadzonego kapitału. Jest to bardzo bezpieczny sposób oszczędzania gwarantujący pełną swobodę w dysponowaniu posiadanymi pieniędzmi, czego na przykład nie oferuje lokata. Takie konto oszczędnościowe mogą posiadać osoby już od 13 roku życia. Jednakże poniżej 18 roku życia umowę musi zawrzeć pełnoletni opiekun posiadacza konta. Konto oszczędnościowe nie jest tak elastyczne standardowy ROR. Za jego pomocą można najczęściej wykonać tylko jeden darmowy przelew w miesiącu, a za pozostałe w zależności od banku trzeba zapłacić nawet ponad 10 zł.

Oprocentowanie konta oszczędnościowego

Jego oprocentowanie jest wprost uzależnione od wysokości stóp procentowych NBP. Bank co miesiąc nalicza odsetki do środków, które zgromadziłeś. Tak jak każdego miesiąca naliczane są odsetki in plus, tak samo każdego miesiąca bank automatycznej pobierze z twojego konta 19% z tytułu podatku Belki.

Promocje oferowane przez internetowe konto oszczędnościowe

Konta oszczędnościowe operowane na warunkach promocyjnych oferują najwyższe oprocentowanie środków. To porównanie internetowych rachunków oszczędnościowych przedstawia oferty w przypadku, których zwrot z ulokowanych środków często przewyższa utratę wartości o inflację i podatek belki. Niejednokrotnie, żeby uzyskać wyższe oprocentowanie, trzeba wpłacić nowe środki. Zdarzają się też propozycję uzyskania podwyższonego oprocentowania w przypadku otwarcia internetowego konta oszczędnościowego w pakiecie z kontem osobistym.

Porównanie internetowych kont oszczędnościowych

Pozwoli Ci ono w szybki sposób zapoznać się z najciekawszymi, a przede wszystkim aktualnymi ofertami oszczędnościowymi dostępnymi na rynku. Na jednej stronie sprawdzisz najciekawsze oferty kont oszczędnościowych proponowanych obecnie przez banki. Dlatego, jeżeli myślisz o założeniu konta oszczędnościowego i szukasz ciekawej oferty, to takie porównanie kont oszczędnościowych bardzo ci pomoże w wyborze.

Przeczytaj też:

Podziel się