Niespłacony kredyt

Masz niespłacony kredyt? Co się dzieje w przypadku kiedy wydajemy zbyt dużo i pożyczamy nagminnie? Jakie są konsekwencje braku spłaty zobowiązania? Przeczytaj jak poradzić sobie z tym problemem.

Pożyczamy, wydajemy, spłacamy i powtórnie pożyczamy, a nie ma temu końca. Co jednak w przypadku kiedy wydajemy zbyt dużo i pożyczamy nagminnie? Zapewne czekają nas poważne trudności, a za szafowanie pieniędzmi i bezsensowne decyzje będziemy musieli zapłacić.

Zaczyna się przyjemnie i miło

Z początku pożyczamy na przyjemności, czy wydatki, a kiedy wierzytelności jest za dużo, to wtedy zaczynamy pożyczać na ich spłacenie. Aby pokryć raty, których nie dajemy rady uiścić z własnych środków, bierzemy na ten cel następne zobowiązanie i w taki sposób nakręcamy spiralę zadłużenia. Mając, dajmy na to trzy kredyty w czasie spłaty oraz trzy raty, których nie jesteśmy w stanie uregulować, to sięgając po kolejny kredyt na ich opłacenie, czy będzie nas stać na kolejną ratę? Z pewnością nie. Dojdzie nam wyłącznie następne zobowiązanie i potem niespłacony kredyt. To przysłowiowy gwóźdź do trumny naszego portfela.

Co, kiedy przychodzą problemy i niepotrzebne koszty?

Niespłacony kredyt to zupełnie zbędne i do tego niezmiernie wysokie koszty windykacji, wezwań do zapłaty, a w następnej kolejności koszta sądowe. Skutkiem tego będą znaczne koszty egzekucji komorniczej. Nie wolno doprowadzać do pojawienia się takiej sytuacji. Obowiązkowo należy zachować kontakt z bankiem i nie stronić od odpowiedzialności. Banki nie pragną mieć niespłaconych kredytów, albowiem są zobowiązane od nich odprowadzać rezerwy do Narodowego Banku Polskiego. Są duże kwoty, toteż możemy to wykorzystać i renegocjować warunki zadłużeń, z którymi mamy trudności. Zdecydowanie możemy wysunąć propozycję dla banku o przedłużenie czasu spłaty, tak aby nam rata zmalała do poziomu, w którym damy radę ją pokrywać. To dużo korzystniejsze wyjście niż grzęźnięcie ślepo w kolejne zadłużenia.

Chcesz pozbyć się ciążących kredytów i pożyczek? Jeżeli tak to sprawdź:

Podziel się