Kredyt oddłużeniowy – czym jest

Jesteś zadłużony i szukasz rozwiązania pozwalającego na zrucenie jarzma długów? Skoro się tutaj znalazłeś to zapewne tak! Szukając w Google hasła kredyt oddłużeniowy, trafiłeś na naszą stroną i chcesz się o nim dowiedzieć więcej. Nie ma problemu. Tutaj dowiesz się, czym jest kredyt oddłużeniowy i dla kogo jest przeznaczony. Ponadto w skrócie podpowiemy Ci jak ustrzec się pętli długów.

Osoby zadłużone ponadto nierzadko zagrożone egzekucją komorniczą szukają jakiegokolwiek rozwiązania umożliwiającego im pożyczenie pieniędzy tak, aby spłacić posiadane zadłużenia. To normalne. Każdy chce uniknąć telefonów i ciągłych monitów od wierzycieli. To po pierwsze a po drugie wielu chce po prostu wyeliminować koszty odsetek karnych, które zwykle przewyższają wysokość raty, czy też rat, które uprzednio opłacał. Szukając kredytu oddłużeniowego, klienci w ciężkiej sytuacji finansowej są w bardzo trudnej sytuacji, gdyż kredyt konsolidacyjny jest udzielany na zgoła inny cel niż spłata zadłużeń (przeterminowanych, zaległych kredytów, czy pożyczek).

Czym jest kredyt oddłużeniowy?

Jest on produktem bankowym znanym jako kredyt konsolidacyjny. Jest on przeznaczony na spłatę innych kredytów i pożyczek. Trzeba w tym miejscu jednak podkreślić, że muszą to być zobowiązania bankowe. Spłata żadnej pożyczki pochodzącej z pozabankowej firmy pożyczkowej niestety nie wchodzi w grę. Nie możemy go mylić z usługą oddłużania, gdyż nie jest kredyt, który spłaca wszelkie zobowiązania, jakie mamy. Nie można nim spłacić zaległych rachunków, czy też nieopłaconego czynszu za mieszkanie. Możemy nim spłacać wyłącznie kredyty i pożyczki bankowe oraz w niektórych przypadkach limity kredytowe w koncie osobistym, a także karty kredytowe. Jednakże nawet jeżeli mówimy o zobowiązaniach ściśle bankowych, to też muszą one spełniać kluczowe kryterium. Jest nim terminowość spłaty rat. Nie mogą to być zobowiązania spłacane nieregularnie, z opóźnieniami, czyli przeterminowane.

Dla kogo jest przeznaczony?

Kredyt oddłużeniowy jest przeznaczony dla osób mających dobrą wiarygodność finansową i zdolność kredytową. Tych bez wątpienia osoby z zajęciem komorniczym nie posiadają. Zatem nie mogą z niego skorzystać, gdyż figurują w BIK, który jest w tym przypadku skrupulatnie weryfikowany podobnie jak inne rejestry dłużników. Przede wszystkim mogą z niego skorzystać osoby, które mimo trudnej sytuacji terminowo regulują raty, gdy ewentualne opóźnienia w ich spłacie nie mogą przekraczać 30 dni.

Jak ustrzec się pętli długów?

Aby nie wpaść w pętlę zadłużenia, wszystkim klientom, którzy dość regularnie spłacają zobowiązania i nie mają zwłoki w spłatach powyżej 30 dni, proponuje zwrócenie się do banku lub jednego z doradców finansowych o dobranie dobrej oferty bankowej i skonsolidowanie kredytów możliwie prędko. Istnieje wiele odpowiednich produktów bankowych umożliwiających konsolidację również dla ludzi z nie najlepszą przeszłością kredytową.

Porównaj kredyty konsolidacyjne

Podziel się