Konto dla firmy jak ulał

Jak wybrać konto dla firmy jak ulał? Jak oceniać darmowe oferty kont, na co zwracać uwagę? Przeczytaj i nie daj się zbałamucić chwytom marketingowym.

Biznesmen nim usiądzie do rozpatrywania propozycji banków i rozpocznie poszukiwanie konta dla swojego biznesu, powinien wykonać kilka kroków. Musi on przeanalizować profil swojej działalności, przewidzieć przykładową ilość przelewów, jakie będzie dokonywał comiesięcznie, a przede wszystkim zastanowić się nad własnymi oczekiwaniami co do rachunku. W ostateczności wystarczy jedynie spisać sobie wszystkie potrzebne rodzaje transakcji, ażeby dalej, punkt po punkcie, porównać potrzeby z możliwościami banków.

Jak oceniać darmowe oferty kont, na co zwracać uwagę?

Nie ulega wątpliwości, że w czasie przeglądania propozycji banków, wskazane jest zawsze zwracać czujność wyrażenie „darmowe” i nie rozumieć tego jako gwaranta zupełnej darmowości. Trzeba pamiętać, że banki dbają zwłaszcza o własny interes i nie mają w sobie nic z instytucji charytatywnych. Zwykle okazuje się, że jeżeli jedna opcja jest bezpłatna, to na wyższym koszcie innej bank wyrówna straty. Takich bezpłatnych kont nie wypatrzymy wiele, lecz jeśli ktoś jest nimi zainteresowany, musi się im dogłębnie przyjrzeć. Nieraz okazuje się, że nie są one całkowicie bezpłatne, a nieraz nawet okazują się ostatecznie droższe od tradycyjnych.

Własne oczekiwanie przede wszystkim

Niezależnie od tego, z czego chcemy skorzystać, czy to będzie konto, czy finansowanie obowiązuje jedna maksyma, że jakiekolwiek rozważania zaczynamy od własnych oczekiwań, a dopiero potem przechodzimy do tego, co można uzyskać w banku. Nie możemy dać się zbałamucić chwytom marketingowym, bowiem będziemy stratni od ręki, a prowadzenie firmy nie pozwala na podejmowanie mylnych postanowień, a konto dla firmy ma pomóc hamować wydatki i nad nimi panować, a nie samo wyzwalać wysokie koszty obciążając niepotrzebnie budżet.

Sprawdź poniższe konta dla firm dostępne przez internet


Sprawdź też:

Podziel się