Kiedy bank odmawia kredytu?

Kiedy bank odmawia kredytu? Dlaczego otrzymujesz negatywną decyzję kredytową? Poznaj przyczyny odmowy udzielenia kredytu!

Życie układa nam różne scenariusze czasem lepsze, a czasem są to wręcz czarne scenariusze. Negatywna decyzja kredytowa jest takim właśnie czarnym scenariuszem, z którym może się zetknąć każdy kredytobiorca. Kiedy mamy plany czy marzenia wymagające wsparcia finansowego informację o tym, że go nie otrzymamy, traktujemy jak swojego rodzaju tragedię.

Informacja o przyczynie odmowy

Kiedy bank odmawia kredytu, nie ma obowiązku informowania klienta o przyczynach podjęcia takiej, a nie innej decyzji. Negatywna decyzja kredytowa może zostać wydana bez podania przyczyny. W takich właśnie sytuacjach zastanawiamy się nad przyczyną takiego stanu rzeczy. Dociekamy przyczyn odmowy, szukamy informacji na ten temat w internecie.

Tymczasem negatywna decyzja kredytowa może być wydana zaledwie z kilku przyczyn, które jednakże warto znać, by nie tracić czasu na poszukiwanie informacji na ten temat.

Jakie są przyczyny odmowy udzielenia kredytu?

Najważniejszą z przyczyn jest znalezienie przez bank w BIK informacji na temat negatywnej przeszłości kredytowej wnioskodawcy. Trzeba tutaj wspomnieć, że ewentualne opóźnienia w spłacie zobowiązań nie mogą przekroczyć 30 dni. Niezależnie od tego, czy są to bieżące zobowiązania, czy też te, które już spłaciliśmy. Kolejna przyczyna to odkrycie przez bank nieprawidłowości we wniosku kredytowym, a konkretnie chodzi tutaj o podanie nieprawdziwych danych. Bank odmawia kredytu również w sytuacji, kiedy w trakcie analizy przychodów, rozchodów oraz obciążeń klienta, czyli przy tak zwanym badaniu zdolności kredytowej odkryje jej brak. Z brakiem zdolności kredytowej mamy do czynienia w sytuacji, kiedy suma naszych przychodów jest mniejsza lub niewiele większa niż suma wydatków i obciążeń innymi zobowiązaniami kredytowymi.

Powyższe czynniki są kluczowymi przyczynami, z powodu których bank odmawia kredytu.

Kiedy bank odmawia kredytu do dyspozycji zostają pożyczki pozabankowe – sprawdź poniższe


Sprawdź również: porównanie pożyczek ratalnych

Podziel się