Jak mądrze pożyczać pieniądze?

Chcesz wiedzieć jak mądrze pożyczać pieniądze? Poznaj zasady odpowiedzialnego pożyczania, dowiedz się jak zaciągać zobowiązania, by ustrzec się pętli zobowiązań.

Sięgając po kredyt w banku bądź nawet firmie pozabankowej, a jednocześnie pragnąc mądrze pożyczać pieniądze, powinno się stosować do odpowiednich zasad. Reguły te są rygorystyczne i nie zależą od tego, jak wysoką pożyczkę pobieramy i na jak długo. Wskazane jest mieć pojęcie o tychże zasadach, by wiedzieć, jak mądrze pożyczać pieniądze nie ponosząc przy tym zbytnich i zbytecznych opłat, czy kosztów. Wiedza ta pozwoli Ci również zaciągnąć zobowiązanie, nie narażając się na ryzyko wpadnięcia spiralę kredytową.

Dbaj o zdolność kredytową

Jeśli chcesz wiedzieć, jak mądrze pożyczać pieniądze, to po pierwsze bezwzględnie należy właściwie ocenić własne predyspozycje do spłaty. Innymi słowy, musisz określić Swój potencjał finansowy i dostosować do niego parametry kredytu tak, żeby rata go nie przerosła. Powinieneś rozpatrzyć budżet domowy, ustalić dochody oraz koszty, aby stwierdzić, jak wiele pozostaje Ci wolnych funduszy na opłacenie przyszłej raty. Ratę tą należy tak dopasować, by pozostała jeszcze nadwyżka finansowa była wystarczająca na pokrycie ewentualnych niespodzianek, które zawsze mogą się pojawić.

Porównuj produkty finansowe

Drugą zasadą jest gruntowne sprawdzenie i porównanie kredytów, by wyłowić jak najtańszą propozycję z dostępnych na rynku. W tej chwili mamy tej kwestii niesłychanie uproszczone zadanie, gdyż mamy do dyspozycji, w internecie moc pomocnych rankingów i porównań ofert. Za ich pośrednictwem w ekspresowym tempie można porównać koszt kilkudziesięciu produktów i wybrać bez wątpliwości najlepszą cenowo.

Uniknij pętli kredytowej

Ostatnią wyjątkowo istotną regułą ważną, jeżeli pragniesz ustrzec się pętli zobowiązań, jest to, aby stronić od pobierania paru zobowiązań krótkim odstępie czasu. To bardzo ważne dlatego, że czyniąc w ten sposób, utracisz w całości zdolność kredytową. Nie mówiąc już o tym, że nie zostanie Ci po odliczeniu raty żadna jakże istotna dla Ciebie nadwyżka na pokrycie ewentualnych pilnych kosztów, które mogą zaistnieć w trakcie spłaty.

Podziel się